2010 m. spalio 10 d., sekmadienis


Ketvirtadienį vakare nusivedžiau Angelino į tekstilės muziejų, kuriame tuo pačiu eksponuojami ir garvežiai bei gariniai varikliai. Prie įėjimo mus pasitiko:


Viduje buvo labai triukšminga, nes tuo metu kaip tik vienas žmogus audė staklėmis (parodomasis audimas). Angelinui tas ūžesys visai nepatiko ir net jį erzino. Gerai, kad po kelių minučių įsivyravo tyla.


Paaiškinimus radome parašytus vokiškai ir olandiškai (tas muziejus ir visas miestelis vos už 10 km nuo Olandijos).


Ši parodos dalis man ypač patiko: kalbu apie pavaizduotas pasakas, kurios yra susijusios su verpste, siūlais ar tarkim kokiais įmantresniais ar ryškesniais drabužiais. Paminėsiu tas labiau man žinomas pasakas.
Miegančioji gražuolė:

Pasaka apie mažąjį Muką:


Pasigrožėjome ir nerealia 3D knyga, kuriai jau koks pusšimtis metų:


Apčiuopomis bandėme atspėti kas per medžiaga slepiasi tose nišose:


O čia vienu momentu rodės, kad tas tipas su apsiaustu bet kuriuo momentu sujudės ar apsisuks.
Karaliaus rūbai:Maloniai nustebome išvydę štai tokius maišus-fotelius, kaip šis raudonas ir ten tokius aparačiukus, panašius į mikrofoną. Prireikė kelių akimirkų, kad suprasčiau, jog suradom pasakų kampelį. Mudu abudu su Angelo tuos metalinius dalykėlius prisidėjom prie ausų ir klausėmės pasakų, kurias mums sekė malonus vyriškas balsas.


Vėliau turėjau progos Angelinui parodyti, kaip gi anksčiau atrodė lygintuvai:


Siuvėjo įrankiai:


Karaliaus karūna:


Pasaka apie karalių ir jo naujus drabužius:


Prie šio akmens radome užrašą, kad vienas galiūnas iš pasakų pasaulio jį lengvai, kaip plunksnelę, iškeldavo. Pabandėm ir mes. Hmmm.... :D Be šansų jį buvo iš vietos pajudinti, ką jau kalbėti apie pakėlimą.Šį garinį variklį muziejaus prižiūrėtojas specialiai mums įjungė ir...


paskui leido Angelinui jį išjungti. Įspūdingai atrodė: vaikas vieno piršto paspaudimu sustabdo visą tą monstrą ;)
Senovinė krosnis:


Lauke mūsų laukė kitos atrakcijos. Angelo lietė tiek traukinio bėgius, tiek garvežio ratus.
O šis žaislinis traukinukas tai mus abu užbūrė. Reikėjo jį perrikiuoti nuo vienų bėgių ant kitų. Ne taip jau paprasta buvo. Reikėjo atkabinti po vieną vagonus ir sukant vairą, pakeisti bėgių kryptį, bei perkelti vagoną ant kitų bėgių.


Smagu buvo!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Related Posts with Thumbnails